Two Legends

شاهکارهای موسیقی

Two Legends

شاهکارهای موسیقی

در این وبلاگ میتونید شاهکارهای موسیقی خصوصا موسیقی بیکلام و آثار دو موسیقیدان برجسته زمان خودمون، هانس زیمر و جو ستریانی رو مشاهده کنید.هانس زیمر من را عاشق موسیقی بیکلام ،موسیقی فیلم و پیانو کرد,جو ستریانی نیز به من زیبایی گیتار را نشان داد برای همین قصد دارم تا جایی که بتونم آثار این دو افسانه تاریخ موسیقی و دیگر بزرگان این هنر استثنایی (موسیقی) رو معرفی کنم .این سایت رو صرفا به خاطر علاقه زیادم به موسیقی ساختم و امیدوارم مطالبم برای علاقه مندان موسیقی بدردبخور و جدید باشه و بتونم اندکی در گسترش موسیقی بیکلام و هنر زیبا موسیقی سهیم باشم .....
من دو ساز پیانو و گیتار رو خیلی دوست دارم و در حال حاضر نیز گیتار سیم فلز و پیانو کار میکنم.بسیار خوشحال میشم شما نیز علایق موسیقی و ایده هاتون رو با من در میان بگذارید.

۵ مطلب در خرداد ۱۳۹۴ ثبت شده است

 • ۰
 • ۰

هانس زیمر هنرمند آلمانی برجسته،یکی از بزرگان موسیقی برترین فیلمهای جهان نظیر بتمن،گلادیاتور،دزدان دریایی کاراییب،اینسپشن و ....... است که با موسیقی او این فیلمها به یک شاهکار جاودان سینما تبدیل شدند.ایشان تخصص خاصی در ساخت آهنگهای حماسی وبسیار تاثیر گذار دارد که هر انسان بلندپروازی را به اوج میبرد.،هانس زیمر با ساخت موسیقی گلادیاتور یک شاهکار از خود بر جای گذاشت که در طی این سالها توجه بزرگان سینما را به خود جلب کرد و موسیقیهایی ایجاد کرد که ارزش بارهاوبارها شنیدن را دارند.او در فیلم اینسپشن موسیقی Time را خلق کرد که بسیار مورد توجه قرار گرفت ولی حیف که داوران اسکار چنین آثاری که  نظیر ندارد را ندیند!                      

هانس زیمر موسس کمپانی Remote Control است و  تعداد زیادی از مشهورترین موسیقیدانان سینما نظیر جان پاول،استیو جابلونسکی،رامین جوادی،لورن بلف،هری گرگسون ویلیامز،کلاؤس بادلت و.... مشغول فعالیت در شرکت ایشان اند یا با هانس زیمر همکاری میکنند و بسیاری از مشهورترین موسیقیهای فیلمهای هالیوود به شرکت ایشان واگذار میشود.

این نکته نیز جالب است که این هنرمند بزرگ موسیقی فیلم،تحصیلات رسمی و آکادمیک موسیقی ندارد اما با خلاقیت کم نظیر،تجربه،تلاش فراوان و علاقه زیادش به موسیقی توانسته به عنوان یکی از برجسته ترین و تاثیرگذارترین هنرمندان  موسیقی فیلم شناخته شود.

شاید اگر شما هم آثار این هنرمند را گوش کنید و با دیگران مقایسه کنید به این نتیجه برسید که واقعا ایشان بزرگترین موسیقیدان حماسی تاریخ سینما با تعداد زیادی اثر خاص و متنوع است.

هرچه از هنر این مرد و تاثیری که بر خیلیها از جمله بنده گذاشته بگویم کم است بنابراین گوش کنید و لذت ببرید.

 در اینجا زیباترین ترک ها از آلبومهای مختلف این هنرمند را معرفی میکنم......دانلود در ادامه مطلب

 • ۰
 • ۰

جو ستریانی به عنوان یکی از برجسته ترین گیتاریستهای تاریخ شناخته میشود  و تا کنون 15 بار نامزد جایزه مشهور گرمی شده است که یک نشان بر توان بسیار بالای اوست.این نوازنده نامدار گیتار الکتریک مهارت بسیار بالایی در گیتار دارد و  تاکنون آثار بسیار  زیبایی از خود برجای گذاشته که با خیلی از آثار تکراری گیتار الکتریک که دیگران تولید میکنند فرق دارد(شاید شما هم مثل من با شنیدن آثار ستریانی به گیتار الکتریک علاقه مند شوید).

یکی از وجه تمایزهای او با دیگر گیتاریستهای الکتریک این است که فقط  به سرعت محض اکتفا نمیکند و در آهنگهای او انواع سبکها و همچنین انواع احساسات و زیباترین ملودیها از جمله سریع و پرانرژی ،ملایم،عاشقانه،غمناک و.... وجود دارد.شخصا بعد از گوش کردن آثار زیاد از گیتاریستهای فراوان،تا به امروز این گیتاریست بزرگ رو به عنوان بزرگترین گیتاریست تمام دوران میدانم و شیفته هنر و شخصیت بزرگ،صمیمی و متواضع اونم و واقعا تعجب میکنم که یک هنرمند(برخلاف خیلیها) این همه آثار قوی دارد .

در این جا قصد دارم مشهورترین و زیباترین آثار  این گیتاریست افسانه ای و هنرمند چیره دست رو معرفی بکنم هرچند شاید تعجب کنید مگر یک نفر چند اثر خوب دارد ولی حقیقت این است که بیشتر آثار استاد عالی است و در سبک راک بیکلام(Instrumental Rock) واقعا کسی به او نمیرسد و بنده تقریبا از 120 آهنگ او که گوش کردم و با توجه به رتبه بندی ها و نظرسنجی های مختلف آهنگهای استاد، لیست زیر رو تهیه کردم و یک توصیف مختصر از هرکدوم نوشتم و باید ذکر کنم ایشون علاوه بر لیست زیر آهنگهای دیگری هم دارد که  زییاست (این آهنگها جز یکی همگی بیکلام اند):

دانلود در ادامه مطلب.........

 • ۰
 • ۰

عکس زیر در واقع پوستری است که مدتهاست میخواستم بسازم و همانطورکه مشاهده میکنید علاوه بر یک پوستر معرفی برترین آثار موسیقیدانی است که هر اثرش یک شاهکار جاودان و حماسی است و در این عکس برترین آنها را از یک عمر کار هنری ایشان نشان داده ام.این طرح رو در فتوشاپ به کمک فیلترها و نورگذاری درست کردم و نکته دیگه اینکه سعی کردم تا حدی عکس مفهومی باشه...... منتظر نظراتتون هستم.


 • Alireza YR
 • ۰
 • ۰

این تصویر نتهای روی دسته گیتار تا فرت 15 را در حالت کوک استاندارد گیتار یعنی E A D G B E نشان میدهد(از راست به چپ سیم اول تا ششم نوشته شده).یک پیشنهادی هم که برای به خاطر سپردن این نتها میکنم این است که این تصویر رو پرینت بگیرین و بگذارین جلوی دیدتون تا هر وقت گیتار رو برداشتین جلوی دیدتون باشه.

چند نکته مفید برای یادگیری نتها گیتار:

- هر فرت گیتار برابر نیم پرده است و در هر سیم از بالا به پایین صدا زیرتر میشود یعنی هر فرت که پایین برویم صدا نیم پرده زیرتر میشود.

- با توجه به اینکه فاصله نت E با F و B با C نیم پرده است و بین انها دیز و بمول وجود ندارد میتونید برای راحتی موقعیت این نتها را به صورت جفت یاد بگیرید.


-  هر نتی رو که در نظر بگیرین 12 فرت بعد همون نت رو منتها با فرکانس(زیر و بمی صدا) دو برابر  در همان سیم داریم.

- میتونید ابتدا فقط موقعیت نتهای بدون دیز و بمول رو یاد بگیرید و چنانچه تا فرت 11 رو حفظ باشید انگار کل فرتها رو یاد گرفتید چون از فرت 12 به بعد همه نتها تکرار میشن و فقط کافیه شماره فرت رو منهای 12 کنید تا ببین نت اون فرت مثل کدوم نت است مثلا سیم 2 رو در نظر میگیریم میخوایم ببینیم فرت 19 چی است داریم 7=12-19 و فرت 7 سیم 2  #F است.

- در فرت 0(سیم آزاد)، 5 و 10 تمام سیمها هیچ دیز و بمولی دیده نمیشود.

- نتهای سیم 1 و شش برابرند و فقط اکتاو و زیر و بمی انها فرق دارد مثلا فرت 1 سیم اول(نازک ترین و زیرترین سیم) F4 است اما فرت1 سیم شش(ضخیم ترین و بم ترین سیم) F2 است.

 

 - اگر دقت کنید فرت 1 سیم اول(F) = فرت 6 سیم 2 = فرت 10 سیم 3=فرت 15 سیم 4 و...... واین نشان دهنده این است که هر نتی که روی یک سیم در نظر بگیریم  5 فرت بعد در سیم بعدی همان نت با همان فرکانس(همان زیر و بمی و همان صدا) را داریم البته فقط در مورد سیم 2 این نکته 4 فرت میباشد یعنی همانطور که گفتم فرت 6 سیم 2 با فرت 10 سیم 3 برابر است یعنی 4 فرت اختلاف بین این دو سیم است.

 
 • Alireza YR
 • ۰
 • ۰

دو افسانه من!

هانس زیمر(سمت چپ) و جوستریانی (سمت راست) دو موسیقیدان الهام بخش زندگی من

 • Alireza YR